Hijyen

Hijyen, toplu yemek üretimi hizmetinin ana ve vazgeçilmez kuralıdır. Pelin Yemek Servisleri, hijyenik koşullara eksiksiz olarak uyan tesisi ve ekipmanı, eğitimli ve bilinçli personeli ile yemeğin üretimine başlangıcından tüketildiği ana kadar olan tüm aşamalarında eksiksiz ve kontrollü bir hijyen sağlar.

Üretim

Yemek üretimi yapan personelin kirli ekipmanla temas etmesini engellemek için üretim tesis ve üretim aşamaları özel olarak organize edilmiştir. Kirli ekipman tesisin özel bölümünde tutulur ve temiz ekipmanla aynı yerde bulundurulmaz. Tekrar kullanılmadan önce özel yıkama bölümünde 75 derece sıcaklıkta yıkanır.

Tedarikçi Kontrolü

Yemek üretiminde kullanılan tüm malzemeler, TSE standartlarına uygun ve kaliteli üretim yapan firmalardan seçilir. Ürünlerin ambalaj, depolama ve sevkiyat prosedürlerine mutlak uymaları gerekmektedir.

Personel

Periyodik olarak tüm personele boğaz kültürü, portör ve Hepatit B testleri yapılır, akciğer grafisi çektirilir. Uzman kuruluşlar tarafından verilen kapsamlı ve periyodik eğitimlerle bilgi ve bilinç düzeylerinin en yüksek seviyeye gelmesi sağlanır.

Temizlik

Tesisin temizliği, hijyeni sağlamak ve korumak için özel olarak üretilen kimyasallar kullanılarak yapılmaktadır. Günde 2 kere yapılan bu temizlik işleminde tesisin en küçük bir noktası bile atlanmaz.

Pest Kontrol

Zararlılar ve uçan haşerelere karşı tam koruma sağlamak için periyodik ilaçlama yapılmaktadır.

Pelin Yemek Servisleri'nin kalite konusundaki diğer uygulamaları

PERSONEL & EĞİTİM HİJYEN MALZEMELER

Hangi dilde olursa olsun lezzet denince